_Czytelnia_
_Jak leczyć_

Wady i choroby układu moczowo-płciowego stanowią dużą grupę zaburzeń dotykających zarówno dzieci jak i dorosłych. Zbyt późne rozpoznanie lub brak leczenia podjętego w odpowiednim czasie prowadzi do powikłań, stresu, poczucia wstydu, a nawet depresji, które można byłoby wyeliminować poprzez poddanie się wczesnemu leczeniu specjalistycznemu. Jak leczyć te wady ?

_Choroba Peyroniego_

W chorobie Peyroniego tkanka bliznowata tworząca się w obrębie osłonki białawej trzonu prącia może być powodem skrzywienia prącia podczas wzwodu. Skrzywienie prącia w tej chorobie może powodować ból, może utrudniać lub nawet uniemożliwiać odbywanie stosunków płciowych. Skrzywienie prącia może być więc przyczyną dużego cierpienia fizycznego i psychicznego pacjentów.

_Spodziectwo u dzieci i dorosłych_

Wada wrodzona polegająca na lokalizacji ujścia cewki moczowej na brzusznej stronie prącia. Operacja wytworzenia brakującego odcinka cewki moczowej, operacja korygująca skrzywienie prącia, rekonstrukcja po wcześniejszych operacjach, których wynik nie satysfakcjonuje pacjenta. Leczenie chirurgiczne spodziectwa.

_Stulejka_

Stulejką nazywa się zwężenie napletka uniemożliwiające jego zsuwanie poza żołądź. Jednak za stulejkę powinno się również uważać zwężenie napletka, który daje się ściągnąć przy użyciu zbyt dużej siły (czego nie powinno się robić), lecz przy tym pęka, powodując ból i niepokój dziecka. Korekcja chirurgiczna zwężonego napletka i krótkiego wędzidełka u dorosłych i u dzieci

_Wnętrostwo_

jądro niezstąpione, jądro wędrujące. Wady te, nieleczone, mogą doprowadzić do niedorozwoju jąder, niedorozwoju prącia, niepłodności, a nawet do nowotworów

© 2023 Projekt, wykonanie, opieka nad stroną Paweł Piotr Kowalik