Z Gabinetu Chirurgii Rekonstrukcyjnej Męskich Narządów Moczowo-Płciowych Kierownik: prof. nadzw. dr hab. med. Wojciech Perdzyński
PACJENT 1
Pacjent lat 37. Oprócz skrzywienia brzusznego trzonu prącia i znacznego stopnia pochylenia żołędzi (rzadka wada) u pacjenta występuje spodziectwo prąciowe ze zwężeniem końcowego odcinka cewki moczowej
Prącie w stanie zwisu. Widoczne pochylenie żołędzi o około 90 stopni.
Prącie w stanie wzwodu. Widoczne skrzywienie brzuszne prącia (w obwodowej 1/3 długości trzonu) i pochylenie żołędzi.
"Niepełny" wzwód po rekonstrukcji skrzywienia prącia i pochylenia żołędzi. Prącie jest proste. Wykonano również dalszy etap operacji polegający na wytworzeniu brakującego odcinka cewki moczowej i plastykę żołędzi.
PACJENT 2
Pacjent lat 24. Wrodzone skrzywienie grzbietowe trzonu prącia (50 stopni) i znacznego stopnia pochylenie żołędzi (90 stopni).
Sztuczny wzwód" przed rekonstrukcją skrzywienia
"Sztuczny wzwód" po rekonstrukcji. Prącie jest proste.
Naturalny wzwód w 2 tygodnie po operacji. Prącie jest proste. Widoczny na zdjęciu
plaster chroni brzegi rany przed nadmiernym rozciąganiem.
PACJENT 3
Pacjent lat 30. Stan po kilku operacjach spodziectwa, w których nie rekonstruowano pochylenia żołędzi. Uprzednio wytworzona (w innym ośrodku) cewka moczowa jest bardzo zwężona.
Pochylenie żołędzi o 90 stopni (zdjęcie przed rekonstrukcją).
Wzwód w 6 mcy po operacji. Prącie jest proste.
Wyniki leczenia operowanych pacjentów były przedstawiane na XXXVII Kongresie Polskiego Towarzystwa Urologicznego, który odbył się w Warszawie w czerwcu 2007 r i na X Kongresie Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, który odbył się w Lizbonie (Portugalia) w listopadzie 2007r.